چند خبر از تحولات سوریه؛ به گزارش گروه بین‌الملل بازتابها به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش و نیروهای مسلح سوریه با همکاری نیروهای هم‌پیمان خود، چندین مقر تروریست های جیش الفتح را در حومه شمالی حما منهدم کردند و شماری از عناصر تروریستی را به هلاکت رساندند.
جنگنده‌های ارتش سوریه مقرها و تسلیحات تروریست های جیش الفتح را در زلاقیات، طیبه الامام، لحایا، بویضه و مورک در حومه شمالی حما هدف قرار دادند.
همچنین در حملات هوایی و توپخانه ای ارتش سوریه به مقر تروریست های جیش الفتح در غربال، لطامنه، کفرزیتا، عنز، صوران و معرکبه، شماری از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند و تسلیحات آنها منهدم شد.
در دیرالزور نیز ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی و توپخانه ای، مراکز تجمع تروریست های داعش را در جبل الثرده و بخش شرقی فرودگاه دیرالزور، هدف قرار داد و یک خمپاره انداز، بلدوزر و خودروی زرهی مسلح متعلق به تروریست ها را منهدم ساخت.
 به گزارش یک منبع نظامی، نیروهای حفاظتی فرودگاه دیرالزور با هدف قرار دادن مقر تروریست های داعش در محله عرفی، ۹ نفر از عناصر تروریستی را به هلاکت رساندند.
 از سوی دیگر ارتش سوریه در مقابله با حمله تروریست های جبهه النصره به روستای حضر در حومه قنیطره، ده ها عنصر تروریستی را به هلاکت رساند.
ارتش سوریه در درگیری شدید با تروریست های جبهه النصره در برخی از مواضع نظامی در شرق شهرک حضر در حومه شمالی قنیطره، علاوه بر به هلاکت رساندن برخی از عناصر تروریستی، چندین خودروی زرهی مسلح را منهدم ساخت.
همچنین ارتش سوریه مقر تروریست های جبهه النصره را در چندین روستا و منطقه‌ حومه شمالی و شرقی قنیطره هدف قرار داد.
گزارش ۴۸ مورد نقض آتش‌بس در سوریه
مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، تروریست ها ۴۸ مرتبه آتش بس در سوریه را نقض کرده‌اند.
مرکز حمیمیم گزارش داد: از مجموع ۴۸ مورد نقض آتش بس ثبت شده در سوریه، ۲۰ مورد در دمشق، ۱۶ مورد در حومه حلب، ۹ مورد در حومه لاذقیه، ۲ مورد در حما و یک مورد در سویدا گزارش شده است.
این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است اعلام کرد: با پیوستن ۴ منطقه دیگر به طرح آتش بس در سوریه، در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل مناطقی که به این طرح پیوسته اند به ۹۱۴ منطقه رسید.

انتهای پیام/

گرد آوری : بازتابها

کانال بازتابها    Baztabha@

این خبر را به اشتراک بگذارید :