بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

بیوگرافی و تصاویر پویا امینی و همسرش 

پویا امینی بازیگر مشهور ایرانی هست که سریال ها و فیلمهای زیادی را طی دوران بازیگری خود ایفا نموده هست. بیوگرافی این بازیگر را به همراه عکس های همسر و فرزندش برای شما آماده نموده ایم. پویا امینی Pooya Amini متولد ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در شهر تهران متولد شد. این بازیگر قد بلند که دارای دپیلم ریاضی فیزیک هست.

 

در دانشگاه در رشتهٔ کارگردانی نمایش پذیرفته و فارغ‌التحصیل شد. او کارش را در زمان دانشجویی از سال ۱۳۷۶ با بازی در سریال در قلب من به کارگردانی حمید لبخنده و در نقش سینا آغاز کرد.

بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

 

تحصیلات پویا امینی

پس از فارغ‌التحصیل شدن با بازیگری در سریال‌ها کار خود را ادامه داد. در سال ۱۳۸۴ نخستین تجربه بازیگری سینمایی با نقش آفرینی در فیلم سینمایی شام عروسی در نقش پارسا را بدست آورد. وی دارای یک فرزند پسر به نام ایلیا هست. او همین طور عضو تیم والیبال و فوتبال و کارتینگ هنرمندان می‌باشد.

بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

 

گفتگو با پویا امینی

سن ازدواج در کشور ما بالا رفته و روزی نیست که در تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها، سایت‌ها و. . . حرفی درمورد این موضوع نخوانیم و نشنویم. میانگین سن ازدواج در کشورمون تقریبا به بالای ۳۰سال رسیده، حتی جوانانی که شرایط ازدواج را دارند به‌دلیل بالا رفتن آمار جدایی و عدم تفاهم رغبتی به ازدواج، مخصوصا در سنین پایین ندارند.

 

پویا امینی و همسرش بیتا بجانلی اما زوج جوانی میباشند که در ۲۵ سالگی با هم ازدواج کردند و حالا در سن و سالی که شاید اغلب جوانان تازه خود را برای تشکیل خانواده آماده می کنند، زندگی‌شان به ثبات رسیده و فرزندی هشت ساله به نام ایلیا دارند. امینی و همسرش ۱۵ سال هست ازدواج کرده‌اند

 

و به گفته خودشان روند زندگی‌شان تا به حال خیلی کلاسیک طی شده هست. در یک روز گرم تابستانی میزبان این زن و شوهر جوان بودیم و از انها درمورد رمز و راز رابطه پیروز ۱۵ ساله‌شان پرسیدیم.

بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

 

ازدواج تابع سن و سال نیست

پویا امینی : من بعنوان جوانی کم‌سن و سال وقتی برای خواستگاری همسرم رفتم، شرایط ازدواج را نداشتم حتی خاطرم هست مادر خانمم از پدرم پرسیدند: «اگر بیتا دختر شما بود و پسری با شرایط پویا به خواستگاری‌اش می‌آمد، موافقت میکردید؟» و پدرم خیلی راحت جواب دادند: «نه» «مى‌خندد» گرچه آینده روشنى را هر دو طرف برایم متصور بودند

 

که جا دارد از اعتمادشان قدردانى کنم. ما از ابتدا خیلی صمیمانه و صادقانه جلو رفتیم. روشن بود که من جوانی کم‌سن و سال هستم که شاید آتیه خوبی داشته باشم اما نه سرمایه‌ای داشتم، نه درآمد بالایی داشتم، نه از طرف خانواده‌ام به جهت مالی حمایت آنچنانی میشدم و نه شغل ثابتی داشتم.

 

بیتا بجانلی: من و پویا تقریبا هم‌سن هستیم و من چند ماهى از ایشان کوچک‌ترم. هر دو ۲۵ سال داشتیم که ازدواج کردیم. به نظرم ازدواج در سن پایین یک سری محاسنی دارد و شاید در کنار این محاسن کمی هم برای جوانان سخت باشد. اما من از این که در آن سن ازدواج کردم خیلی راضی هستم

 

چون هدف زندگی‌ام مشخص شد. بلاتکلیفی چیزی هست که در حال حاضر چندان در میان جوانان می بینیم. نمیتوان گفت سن ازدواج به دلیل مشکلات بالا رفته چون ما هم این مشکلات را داشتیم. من فکر میکنم حس مسوولیت‌پذیری در جوانان کم شده هست.

 

پویا امینی : این که سن ازدواج بالا رفته درست هست اما به نظر من ازدواج خیلی تابع سن و سال نیست و براساس شخصیت انسان‌ها تعریف می شود. شاید کسی بتواند در ۱۷ سالگی ازدواج کند و فرد دیگری در ۵۰ سالگی ازدواج کند. سن ازدواج در هر فردی متناسب با روحیاتش تغییر می کند

 

حتی خیلی اوقات ممکن هست فردی آمادگی ازدواج را داشته باشد و دلش بخواهد تشکیل خانواده بدهد اما انتخاب مناسبی پیدا نکند. بخشی از جدایی‌هایی که این روزها شاهدش هستیم هم به همین علت هست؛ این که فردی آمادگی ازدواج داشته اما کیس مناسبی را برای ازدواج پیدا نکرده و شاید تنها به‌دلیل فرار از تنهایی یا حرف اطرافیان معیارهایش را نادیده گرفته و تن به ازدواج داده باشد.

بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

بیوگرافی پویا امینی و همسرش

 

به‌دلیل شهرت پویا با او ازدواج نکردم

بیتا بجانلی: ما در دانشگاه با هم آشنا شدیم. رشته من گرافیک بود و پویا کارگردانی تئاتر میخواند. آشنایی نخست‌مان در همان محیط دانشگاه شکل گرفت و پس از فارغ‌التحصیلی دو سال نامزد بودیم و بعد هم ازدواج کردیم. وقتی با پویا آشنا شدم هنوز وارد دنیای بازیگری نشده بود

 

و درست یک هفته بعد از آشنایی‌مان ایشان برای بازی در سریال «در قلب من» تست دادند. آن زمان ۲۰ سال داشتیم و من میتوانم ادعا کنم بخاطر شهرت ِ پویا با او ازدواج نکرده‌ام. «میخندد»

 

اعتماد، رفاقت و صداقت رمز تداوم زندگی مشترک ماست

بیتا بجانلی: ما از صفر شروع کردیم و همه ی تلاش‌مان را به‌کار بستیم تا به اینجایی که هم اکنون هستیم، برسیم. رمز رابطه پیروز و دوام زندگی‌مان هم به‌نظرم صداقت بوده و هست. ما بنای زندگی‌مان را از همان ابتدا روی صداقت گذاشتیم. من هرگز از همسرم حرف یا عملى که خلاف این موضوع را اثبات کند، نشنیده و ندیده‌ام.

 

به ایشان اعتماد کامل دارم چون این اعتماد را در من ایجاد کرده هست به‌طوری که حتی اگر کسی قسم بخورد از ایشان مثلا موردی دیده هست من به هیچ‌وجه باور نمیکنم.

 

پویا امینی : من اکثر از آنکه به همسرم به چشم همسری نگاه کنم، نگاهی دوستانه به وی دارم و ایشان را نزدیک‌ترین دوست خودم میدانم. ما دو دوست صمیمی هستیم که در تعداد زیادی از اساس‌ها اشتراک نظر و عقیده داریم. آن چه توانسته ما را در کنار هم نگه دارد، صداقت و اعتماد در کنار رفاقت و دوستی هست و رمز تداوم زندگی مشترک‌مان هم بر مبنای همین اصل هست. من همسرم را دوست خودم میدانم و از این بابت راضی و خوشحالم.

 

نیمه پر لیوان را ببینیم

بیتا بجانلی: در زندگی زناشویی و حتی رابطه‌های دوستانه باید سعی کنیم اکثر نقاط قوت طرف مقابل‌مان را ببینیم. به هرحال هر فردی آلبوم‌ای هست از خوبی‌ها و کاستی‌ها. اگر عادت کنیم با دیدی مثبت رفتارهاى طرف مقابل‌مان را ببینیم، حتما در زندگی پیروز خواهیم بود.

 

پویا امینی : قرار نیست کسی کامل باشد چون بالاخره هر کسی یک سری ضعف‌ها و کمبودها در روحیاتش دارد. مهم این هست که در مواجهه با هم بتوانیم به قول مشهور نیمه پر لیوان را ببینیم و تا جاى امکان کاستى‌ها را نادیده بگیریم و همه ی وقت به این موضوع فکر کنیم که خودمان هم مثل هر انسان دیگری نقاط ضعفی داریم.

 

شاید بازیگر شوم

ایلیا امینی: من شغل بابا را خیلی دوست دارم و شاید خودم هم روزی بازیگر شوم؛ گرچه یک‌درصد هم به پزشک شدن فکر مى‌کنم. گاهی با بابا به پشت صحنه فیلم‌ها و سریال‌ها می روم و هیچ‌وقت هم حوصله‌ام سر نمیرود. وقتی به پشت صحنه کارهای بابا میروم از نزدیک میبینم بازیگر بودن سخت هست.

 

گرچه فکر میکنم بازیگری استعداد میخواهد که شاید من نداشته باشم؛ مثلا گاهی بازیگر‌ها باید گریه کنند یا بخندند بدون آنکه گریه یا خنده‌‌شان بیاید. شاید این کارها برایم سخت باشد.

بیوگرافی و عکس های پویا امینی و همسرش

مردم نکته‌سنج ما

 

بیتا بجانلی: مردم ما کلا نکته‌سنج میباشند. «میخندد» اتفاقا چند روز پیش در اینستاگرام صفحه‌ای پیدا کردم با عنوان همسران بازیگران که در آن پیج همسر بازیگران معرفی شده بودند. پایین هر تصویر کلی کامنت دیده می‌شد که مثلا نوشته بودند این خانم از همسرش سر هست یا این آقا از همسرش خوش‌چهره‌تر هست!

 

برای من قابل درک هست که مشاهده همسر بازیگران یا دانستن در مورد زندگی‌شان خوشگل باشد چون برای خودم هم خوشگل هست اما هرگز به خودم اجازه نظر دادن یا قضاوت نمی دهم چون آن خانم یا آقای بازیگر حتما برای خودش فاکتورهایی در انتخاب همسر داشته که جزء مسائل کاملا خصوصی‌شان هست.

 

مشورت کردن را فراموش نمی کنیم

پویا امینی : به‌دلیل روابط دوستانه‌ای که بین من و همسرم وجود دارد، طبعا در تعداد زیادی از کارهایم با ایشان مشورت می کنم حتی وقتی فیلمنامه‌ای به دستم میرسد با بیتا در مورد انتخاب نقش مشورت می کنم و نظرش را جویا میشوم. اتفاقا سال قبل به اصرار ایشان در تئاتر«کابوس شب نیمه آذر» بازی داشتم چون همسرم به تئاتر علاقه‌مند هست و من هم مدت‌ها از تئاتر دور بودم.

 

زندگی با یک بازیگر

بیتا بجانلی: سوالی که غالبا از من می‌پرسند این هست که زندگی با یک بازیگر چطور هست و من هم در جواب میگویم که یک سری جذابیت‌های خاص خودش را دارد و یک سری مشکلات خاص خودش را. «میخندد» جذابیتش در این هست که همسرم همۀ جا محور دقت هست و همۀ وی را دوست دارند و به او احترام میگذارند

 

که باعث افتخار و خوشحالی من هست. در کنار این ها کمی هم دردسر وجود دارد؛ مثلا در رستوران نشسته‌ایم و همۀ ما را نگاه میکنند یا این که همۀ وقت} باید ظاهری مرتب داشته باشم و دیگر این که تحت هر شرایطی حتی اگر ناراحت باشیم با مردم خوشرو باشیم و لبخند بزنیم

 

فیلمهای سینمایی پویا امینی

وعده دیدار «۱۳۸۲» جمال شورجه
شام عروسی «۱۳۸۴» ابراهیم وحید زاده
راه بی بازگشت «۱۳۸۷» سعید عالم زاده
در کنار مادر «۱۳۸۹» مریم قنبری-مرجان حقیقت دوست
به دلیل تهمینه «۱۳۹۰» رضا ابو فاضلی
بزرگ‌مرد کوچک «۱۳۹۱» صادق صادق دقیقی
نشانه‌ها «۱۳۹۲» امیر شفیعیان
عمق میدان «۱۳۹۳» رضا بهشتی
چند روز مانده به عید «۱۳۹۳» حسین سحرخیز

 

سریالهای تلویزیونی پویا امینی

متن عنوان

متن عنوان

متن عنوان

در قلب من

حمید لبخنده

۱۳۷۷

زمان شوریدگی[۳]

محمدعلی نجفی

۱۳۷۸

خورشید و ماه

مهدی حسینیوند

۱۳۷۹

گل مرداب

پرویز امیر افشاری

۱۳۸۰–۸۱

خط قرمز

قاسم جعفری

۱۳۸۰

خوش‌رکاب

علی شاه حاتمی

۱۳۸۱

پرده عشق «وعده دیدار»

جمال شورجه

۱۳۸۱

هنگامه

مجید جوانمرد

۱۳۸۲

قند ترش

کوروش خزایی

۱۳۸۲

کمکم کن

قاسم جعفری

۱۳۸۳

خوش غیرت «خوش‌رکاب دو»

علی شاه حاتمی

۱۳۸۳

آیینه افغان

سپهر محمدی

۱۳۸۴

بوی خوش زندگی

علی شاه حاتمی

۱۳۸۵

بوی خاک

اکبر منصور فلاح

۱۳۸۵

گلریزان

مسعود رشیدی

۱۳۸۵

شهر بیدار

مجید جوانمرد

۱۳۸۶

ترمه

بهروز خلجی

۱۳۸۶

انتقام

بهروز طاهری

۱۳۸۷

بیم موج

راما قویدل

۱۳۸۷

قصیده شب بارانی

علیرضا سبزه واری

۱۳۸۷

چند قدم نزدیکتر

اصغر هاشمی

۱۳۸۷

آدم‌های کوکی

محمدرضا اعلامی

۱۳۸۷

شب هزار و یکم

علی بهادر

۱۳۸۷–۸۸

کلانتر

محسن شاه‌محمدی

۱۳۸۸

تا رهایی

حسین تبریزی

۱۳۸۸

دست شیطان

امیر حسین ترابی

۱۳۸۸

نقطه آخر

بیژن شیرمرز

۱۳۸۸

سریال خسته‌دلان

سیروس الوند

۱۳۸۸

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد

محمود معظمی

۱۳۸۹

دو قدم تا بهشت

عبدالرضا فیروزان

۱۳۸۹

اولتیماتوم

حسن لفافیان

۱۳۸۹

پدر مجرد

بیژن شیرمرز

۱۳۸۹

دزدان غیردریایی

بیژن شیرمرز

۱۳۸۹

تقدیر

عبدالرضا فیروزان

۱۳۹۰

راه رفتن روی خطوط

علیرضا امینی

۱۳۹۱

برج میلاد

رضا یار خلجی

۱۳۹۱

عمق میدان

رضا بهشتی

۱۳۹۳

عامل سوم

مجید جوانمرد

۱۳۹۱

کامنت

راماقویدل

۱۳۹۵

 

 

گرد آوری : ناز میهن

کلیدواژه ها :