به گزارش گروه بین‌الملل بازتابها به نقل از باشگاه خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، ارتش آمریکا به کشته شدن ۶۴ غیرنظامی و زخمی شدن ۸ نفر در حملات هوایی خود در بازه زمانی ۲۰ نوامبر ۲۰۱۵ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶، در عراق و سوریه اعتراف کرد.
جان توماس، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمام مواردی که امروز از آنها سخن می‌گوییم، مشخص می‌کند که تمام احتیاط‌های ممکن و تعهدات قوانین نبرد مسلحانه اجرا شده است، اما متاسفانه برخی از غیرنظامیان کشته شده‌اند.
وی گفت: جلوگیری از کشته شدن غیرنظامیان بخش اساسی حملات هوایی علیه تروریست های داعش است و در آینده اقدامات لازم را برای جلوگیری از احتمال وقوع چنین حوادثی انجام می‌دهیم. 
سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد: ۵ غیرنظامی در حمله هوایی ۲۰ نوامبر ۲۰۱۵ در نزدیکی دیرالزورسوریه کشته شده‌اند. همچنین ۱۰ نفر در هدف قرار دادن یک کارگاه اسلحه سازی متعلق به داعش در ۵ مارس ۲۰۱۶ در نزدیکی موصل کشته شده‌اند.
جاش ژاکوت، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، نیز گفت: بر اساس گزارش وزارت دفاع آمریکا، ۱۱۹ غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون کشته و ۳۷ نفر زخمی شده‌اند.
 این درحالی است وی اعلام کرد: تحقیقات در خصوص کشته شدن ده‌های غیرنظامی در حمله هوایی آمریکا به منبج سوریه در نیمه ژوئن ۲۰۱۶ هنوز کامل نشده است.
 براساس بیانیه‌های صادر شده از سوی ارتش آمریکا، ائتلاف بین‌المللی تا ۲ نوامبر ۲۰۱۶،  12,354 حمله هوایی علیه داعش داشته است که ۶,۹۹۲ مورد آن در عراق و ۵,۳۶۲ مورد آن در سوریه بوده است. هزینه این عملیات‌ها به ۹٫۳ میلیارد دلار می‌رسد. 
سازمان عفو بین‌الملل نیز در گزارشی در اکتبر ۲۰۱۶ اعلام کرد: حدود ۳۰۰ غیرنظامی در ۱۱ حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی در دو سال گذشته کشته‌ شده‌اند.

انتهای پیام/

گرد آوری : بازتابها

کانال بازتابها    Baztabha@

این خبر را به اشتراک بگذارید :